8 zalet okien aluminiowych w domu

okna aluminiowe

Okna aluminiowe przekonały do siebie właścicieli domów i mieszkań, którzy szukają solidnych okien wygodnych w użytkowaniu i pasujących do nowoczesnych wnętrz. Istnieje co najmniej 8 powodów, dla których warto je kupić.

1.Okna aluminiowe są podatne na formowanie

Aluminiom to materiał o dużej plastyczności, pozwalający formować się w dowolne kształty. Ta właściwość aluminium spodoba się inwestorom i architektom, którzy planują nietuzinkową konstrukcję okien i nowoczesny wystrój domu.

2.Mają bardzo dobre parametry cieplne

Aluminium kojarzy się z zimnem i niską energooszczędnością, jednak obecnie producenci profili okiennych stworzyli tzw. ciepłe okna aluminiowe dopasowane do potrzeb budownictwa mieszkalnego. Nowoczesne profile posiadają różnorodne rozwiązania termoizolacyjne (w tym specjalne przekładki termiczne i wypełnienia przestrzeni międzyszybowych odpowiednimi materiałami). Zapewnia to niski współczynnik przenikania ciepła nie przekraczający dopuszczalnego 1,1 W/m2 .K.

3.Można zamówić je w dowolnym kolorze

Producenci okien aluminiowych oferują profile wykonane na zamówienie, dzięki czemu inwestor ma możliwość wybrania niemal dowolnego koloru. Najpopularniejsze są okna aluminiowe stalowe, a także białe oraz czarne, pasujące do surowej estetyki nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz. Ramy okienne aluminiowe malowane są najczęściej techniką proszkową (co uodparnia je dodatkowo na korozję) lub anodowane.

4.Okna aluminiowe są bardzo trwałe

Aluminium jest materiałem, który słynie ze swej trwałości, stąd od lat jest chętnie wykorzystywany w przemyśle. Materiał ten jest bardzo odporny na odkształcenia i uszkodzenia, a okna aluminiowe, pomimo lekkości, są bardzo stabilne i solidnie osadzone w ścianach.

5.Pasują do wielkich przeszkleń

Możliwość formowania pozwala zamówić wąskie aluminiowe profile okienne, które idealnie pasują do wielkoformatowych przeszkleń. Takie rozwiązanie stosuje się w nowoczesnych, reprezentacyjnych budynkach publicznych i siedzibach firm, a obecnie także w nowoczesnych luksusowych domach.

6.Odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne

Okna aluminiowe mają złożoną konstrukcję, która została pomyślana tak, aby zapewnić właściwości niezbędne w oknach montowanych w mieszkaniach i domach. Nie tylko tłumią hałas i izolują ciepło, ale dodatkowo mogą wytrzymać długotrwałe zawilgocenie, są odporne na mróz, śnieg i silny wiatr.

7.Okna aluminiowe są łatwe w czyszczeniu

Powierzchnia profili aluminiowych może mieć wykończenie matowe, błyszczące lub metalizowane. Niezależnie od tego, które wybierzemy, okna aluminiowe będą łatwe w czyszczeniu. Wszelkie codzienne zabrudzenia można szybko usunąć np. wilgotną ściereczką.

8.Możliwość zamówienie grubych okien antywłamaniowych

Wytrzymałe i solidne okna aluminiowe umożliwiają ich zamontowanie w ramie skrzydła z oszkleniem o grubości do 0,3 do 6 cm i masie 50-60 kg/m2. Oznacza to, że możemy zamówić profesjonalne okna aluminiowe antywłamaniowe, wyposażone także w dodatkowe wzmocnienia.

 

About the Author

Marlena Porowska
Serdecznie witam na moim blogu poświęconym tematyce nieruchomości oraz budownictwu - dommieszkanie.pl Znajdziesz tu wiele inspirujących porad dotyczących budownictwa, wykończenia wnętrz i innych. Zapraszam do lektury!