Jak udostępnić konto Google Ads? Poradnik krok po kroku


Jak udostępnić konto Google Ads? Poradnik krok po kroku

Reklama online jest nieodłącznym elementem dzisiejszego biznesu. Aby skutecznie promować swoje produkty i usługi w internecie, warto skorzystać z platformy Google Ads. W tym poradniku krok po kroku pokażemy Ci, jak udostępnić swoje konto Google Ads i zaprosić innych użytkowników do współpracy.

Krok 1: Zaloguj się do swojego konta Google Ads

Pierwszym krokiem jest oczywiście zalogowanie się do swojego konta na platformie Google Ads. Wejdź na stronę ads.google.com i kliknij w przycisk „Zaloguj się”. Wpisz swój adres e-mail i hasło, a następnie kliknij „Zaloguj się”.

Krok 2: Przejdź do ustawień konta

Po zalogowaniu się na swoje konto, kliknij w ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu. Otworzy się menu, w którym znajdziesz sekcję „Ustawienia konta”. Kliknij na nią, aby przejść do ustawień konta Google Ads.

Krok 3: Wybierz zakładkę „Dostęp i uprawnienia”

W ustawieniach konta Google Ads znajdziesz wiele zakładek i opcji, ale w tym przypadku skupimy się na zakładce „Dostęp i uprawnienia”. Kliknij na nią, aby przejść do panelu zarządzania dostępem.

Krok 4: Dodawanie użytkowników

W panelu zarządzania dostępem znajdziesz sekcję „Dostęp do konta”. Kliknij na przycisk „Udostępnij dostęp”, aby rozpocząć proces dodawania nowych użytkowników.

Krok 5: Wpisz adres e-mail użytkownika

Aby dodać nowego użytkownika, wpisz jego adres e-mail w pole tekstowe. Możesz również wybrać poziom dostępu, który przypiszesz nowemu użytkownikowi. Możesz wybrać spośród trzech opcji: Admin, Użytkownik i Wyłącznie odczyt. Kliknij „Zaproszenie do zespołu”, aby wysłać zaproszenie.

Krok 6: Potwierdź dodanie użytkownika

Po wysłaniu zaproszenia, użytkownik otrzyma wiadomość e-mail z prośbą o potwierdzenie dodania do konta Google Ads. Musi on kliknąć w link aktywacyjny, aby finalizować proces.

Krok 7: Ustawienia konta dodanego użytkownika

Gdy użytkownik potwierdzi dodanie do konta Google Ads, możesz przypisać mu indywidualne ustawienia. Kliknij na jego adres e-mail w panelu zarządzania dostępem, a następnie wybierz „Ustawienia konta”. Możesz dostosować uprawnienia, powiadomienia e-mail i inne ustawienia dla danego użytkownika.

Krok 8: Usuwanie dostępu użytkownika

Jeśli chcesz usunąć dostęp użytkownika, wróć do panelu zarządzania dostępem i znajdź jego adres e-mail na liście użytkowników. Kliknij na opcję „Usuń dostęp”, aby wykluczyć danego użytkownika z konta Google Ads.

Jak widać, udostępnienie konta Google Ads jest prostym procesem. Dzięki temu możesz współpracować z innymi osobami, które pomogą Ci w prowadzeniu kampanii reklamowych online. Pamiętaj jednak o zachowaniu ostrożności i nadaniu odpowiednich uprawnień, aby uniknąć nieuprawnionego dostępu do swojego konta.

About the Author

Marlena Porowska
Serdecznie witam na moim blogu poświęconym tematyce nieruchomości oraz budownictwu - dommieszkanie.pl Znajdziesz tu wiele inspirujących porad dotyczących budownictwa, wykończenia wnętrz i innych. Zapraszam do lektury!