Okna PCV – innowacja i nowoczesność

Jeśli planujesz prace wykończeniowe w domu lub generalny remont mieszkania, pomyśl koniecznie o dobrych oknach, które posłużą ci na lata. W ostatnim czasie odchodzi się od tradycyjnych okien drewnianych na rzecz okien PCV, które są znacznie trwalsze, a do tego niesamowicie funkcjonalne. Okna plastikowe (z polichlorku winylu) odmieniły rynek stolarki okiennej.

Dowiedz się, jakie są ich zalety i koniecznie sprawdź ofertę https://boram.pl/. Firma oferuje szeroki wybór okien PCV i nie tylko.

Budowa komorowa okien PCV

Profile okien PCV w przekroju przedzielone są cienkimi pionowymi ściankami – jest to tzw. budowa komorowa. Takich komór może być od trzech do nawet ośmiu. Im więcej ich jest, tym lepsze są parametry izolacyjne. Oznacza to tyle, że okno jest wtedy cieplejsze. Oprócz tego ważna jest również klasa profili. Najwyższa oznaczana jest symbolem A. Oznacza to, że takie okno PCV ma najgrubsze ścianki zewnętrzne i najszersze komory wewnętrzne, tym samym zapewniając doskonałą ochronę przed działaniem warunków atmosferycznych.

Konserwacja okien PCV

Okna PCV nie wymagają specjalnej konserwacji. W przeciwieństwie do okien drewnianych, wystarczy raz na jakiś czas przeprowadzić przy nich proste zabiegi, które utrzymają je w nienagannym stanie. Nie wymagają odnawiania, wystarczy raz w roku sprawdzić stan okuć oraz uszczelek i w razie konieczności je wymienić. To naprawdę proste!

okna

Szeroki wybór kolorów okien PCV

Oprócz doskonałej jakości, okna PCV to także gwarancja estetycznego i nowoczesnego wyglądu oraz nieskończonego wyboru kolorów. Dzięki temu doskonale dopasujesz je do stylistyki swojego wnętrza. Od klasycznych, standardowych ram w kolorze białym, przez te imitujące drewno, po szare, zielone, a nawet czerwone i wiele więcej. Możesz też zastosować różne kolory na zewnątrz i wewnątrz.

Wytrzymałość okien PCV

W pełni prawdziwe jest stwierdzenie, że okna PCV to gwarancja trwałości i wytrzymałości. Są znacznie solidniejsze i szczelniejsze od tradycyjnych okien drewnianych, które powoli tracą swoją popularność. Okna plastikowe są odporne na działanie substancji chemicznych i czynników atmosferycznych (niskie i wysokie temperatury, promieniowanie słoneczne, deszcz, śnieg itp.). Zatem posłużą ci bardzo długo, nawet 40 lat!

Okna PCV firmy Boram

Jeśli szukasz naprawdę dobrych okien PCV, koniecznie sprawdź ofertę firmy Boram: https://boram.pl/produkty-boram/. To firma z prawie dwudziestoletnim doświadczeniem, która doskonale rozumie potrzeby swoich klientów i potrafi dostosować się do ich wymagań. Oferuje szeroki wybór okien, drzwi, rolet, moskitier, parapetów, daszków, rolet zewnętrznych oraz akcesoriów i dostarcza je na terenie całego kraju.

About the Author

Marlena Porowska
Serdecznie witam na moim blogu poświęconym tematyce nieruchomości oraz budownictwu - dommieszkanie.pl Znajdziesz tu wiele inspirujących porad dotyczących budownictwa, wykończenia wnętrz i innych. Zapraszam do lektury!