Porządkowanie ogrodu – jak zrobić to z głową?

Jeśli masz własny ogród, wiesz pewnie doskonale, że trzeba o niego dbać. Powstaje pytanie, z jakimi narzędziami najszybciej zaprowadzimy porządek w przestrzeni ogrodowej. Na pewno odpowiedzią na to pytanie, będzie przeczytanie niniejszego tekstu, bo znajdziesz tu sporo o najważniejszych elementach w porządkowaniu ogrodów. Do dzieła.

Na pewno każdy przyzna, że grabie do liści to podstawa. Grabienie pozwala utrzymać czystość trawinka. Dobre grabie to takie, które są zrobione z tworzywa o dużej wytrzymałości. I tu mowa o głowicy, ale także o zębach. To sprawi, że narzędzie w postaci grabi będzie nam służyło lata. Ale nie koniec na tym, zęby bowiem muszą być płaskie, to ważne bo nie mogą się wbijać w liście. Każdy wie, jak bardzo jest to uciążliwe. W szczególności gdy mamy do czynienia z mokrymi liśćmi. Na szczęście dobrzy producenci częściej już usuwają ten aspekt problematyczny, stosując właśnie płaskie zęby. I problem wbijania liści rozwiązany.

Ważna jest także odpowiednio dobrana taczka. Czyli taka, która będzie pojemna. Wielkość dopasowujemy do swoich mocy przerobowych, do siły. Panie będą korzystać z mniejszych, panowie z większych. Poza tym, ważne są ergonomiczne uchwyty, muszą być zrobione z dobre jakości materiałów. Wówczas nawet wiele godzin pracy nie spowoduje dyskomfortu. Jakościowe taczki mają koło pneumatyczne, bardzo sprawnie poruszające się i z łatwością transportujące zgrabione liście i inne materiały.

Kosa w ogrodzie to przeżytek? Wcale niekoniecznie, bo w niektórych miejscach spalinówka może nie dać rady, o nie wjedzie w każdy zakamarek. Ważne są – ergonomiczny kształt oraz solidna jakość ostrza, które zawsze powinno być zrobione ze stali wysokiej jakości. To przełoży się na skuteczniejszą i lżejszą pracę, z większą dokładnością. Gdy kupujesz kosę, pamiętaj też o osełce, by w razie problemów szybko przywrócić ostrzu odpowiednią moc, gdy się przytępi.

Cennych porad udzielił sklep techniczno-narzędziowy Akcesoria.cnc.info.pl zajmujący się sprzedażą części i elementów do automatyzacji procesów produkcyjnych – https://www.akcesoria.cnc.info.pl/10-automatyka

 

ebmia

About the Author

Marlena Porowska
Serdecznie witam na moim blogu poświęconym tematyce nieruchomości oraz budownictwu - dommieszkanie.pl Znajdziesz tu wiele inspirujących porad dotyczących budownictwa, wykończenia wnętrz i innych. Zapraszam do lektury!