Powierzchnie tynkowane – tynk wewnętrzny nadaje ścianom ciekawą strukturę

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pokrycie ścian tynkiem zacieranym i strukturalnym nadaje wnętrzu nowy charakter.

Dzięki pojawieniu się w sklepach gotowych do użycia tynków strukturalnych, nawet zupełny nowicjusz może nadać ścianom w swoim domu ciekawą tynk1powierzchnię. Gotowe masy tynkarskie można nakładać na gładkie powierzchni tradycyjnego tynku cementowo-wapiennego, na płyty gipsowo-kartonowe czy inne rodzaje płyt. Potrzeba do tego zaledwie kilka prostych narzędzi, nieco doświadczenia i odrobinę fantazji. Cienką warstwę tynku można nanosić zupełnie dowolnie – ruchami kolistymi lub ciągłymi, za pomocą pacy, kielnią czy wałkiem.

tynk3
Jak pokrywać ściany tynkiem wewnętrznym:

Uniwersalny środek do gruntowania, nanoszony pędzlem, wzmacnia podłoże i zapewnia jego przyczepność.
Powierzchnie ściany malujemy wcześniej farbą do gruntowania, pełniącą także rolę warstwy poprawiającej przyczepność.
Tynk nanoszony wałkiem, cienką wygładzamy pacą, po czym nadajemy mu strukturę wałkiem z gąbki.
Paca prowadzona kolistymi ruchami też potrafi nadać powierzchni ściany ciekawą strukturę.

Komplet przyrządów do malowania:

Jeśli przed przystąpieniem do malowania nie mieliśmy okazji zgromadzić potrzebnych narzędzi i przyrządów pomocniczych, możemy zaopatrzyć się w nie tynk2kupując specjalny pojemnik wraz z wyposażeniem. Komplet składa się z dużego wiaderka na farbę wykonanego z tworzywa, z wałka do malowania o szerokości 18 cm, pojemnika na gips wraz ze szpachlą, noża, pędzla płaskiego i okrągłego, oraz arkusza cienkiej folii zabezpieczającej i rolki karbowanej taśmy malarskiej. Jest to wyposażenie początkującego malarza.

About the Author

Marlena Porowska
Serdecznie witam na moim blogu poświęconym tematyce nieruchomości oraz budownictwu - dommieszkanie.pl Znajdziesz tu wiele inspirujących porad dotyczących budownictwa, wykończenia wnętrz i innych. Zapraszam do lektury!

Be the first to comment on "Powierzchnie tynkowane – tynk wewnętrzny nadaje ścianom ciekawą strukturę"

Leave a comment