Jak wybrać lodówkę do zabudowy

Lodówka do zabudowy

Lodówki do zabudowy to AGD, które znakomicie sprawdza się w niewielkich kuchniach. Dzięki niej unikniemy efektu przytłoczenia oraz uzyskamy estetycznie zamaskowany sprzęt AGD. Jeśli szukasz nowoczesnej chłodziarki do zabudowy do swojej kuchni oto porady dla Ciebie.

Lodówki do zabudowy mają wiele zalet, które docenią zwłaszcza właściciele niewielkich kuchni w blokach. Ich cechą charakterystyczną jest fabryczne przystosowanie do montażu frontu meblowego, a lodówka schowana pod jednolitym frontem optycznie powiększy przestrzeń. Taki sprzęt AGD nie przytłacza swoim rozmiarem, jak lodówki wolnostojące, dzięki czemu cała zabudowa kuchenna zyskuje lekkość, wygląda bardziej elegancko i reprezentacyjnie. Chłodziarka do zabudowy jest niemal niezbędna w minimalistycznie urządzonej kuchni, w której zależy nam na efekcie jednolitej ściany z szafek. Wolnostojąca lodówka, nawet obudowana szafką, może popsuć kompozycję.

Chłodziarki do zabudowy – na to zwróć uwagę

Rozważając zakup chłodziarki do zabudowy należy zwrócić uwagę na kilka praktycznych rzeczy. Po pierwsze pojemność, po drugie zastosowane rozwiązania technologiczne, po trzecie możliwości montażowe. Zacznijmy od trzeciego punktu. Jest to sprawa być może banalna, ale nie wszystkie chłodziarki do zabudowy umożliwiają montaż drzwi z obu stron. Z kolei sprzęty AGD o funkcji np. SideBySide można zamontować tuż obok siebie.

Kolejną sprawą jest pojemność lodówki mierzona w litrach. Jeśli lodówka do zabudowy ma służyć na przykład 4-osobowej rodzinie powinna mieć pojemność co najmniej 200 l (po 50 l na osobę). Pamiętaj też, że jeśli zależy ci na zamrażalniku szukaj urządzeń o nazwie chłodziarko-zamrażarka. Pojemność zamrażalnika jest kwestią dowolną – jeśli dużo mrozimy rozejrzyjmy się na modelem lodówek do zabudowy z komorą zamrażalnika o pojemności przynajmniej 20-25 litrów.

Nowoczesne technologie w lodówkach do zabudowy

Kolejną, bardzo istotną kwestią są zastosowane w sprzęcie AGD technologie. Na przykład chłodziarki do zabudowy Liebherr wyposażone zostały w wygodne sterowanie elektroniczne, a także wysoką wydajność energetyczną (marka Liebherr oferuje chłodziarki do zabudowy zużywające nawet do 20% mniej energii niż najlepszy sprzęt klasy A+ + +). W ofercie znajdziecie nie tylko duże lodówki rodzinne, ale także niewielkie lodówki do zabudowy pod blat. W sumie Liebherr posiada w ofercie chłodziarki do zabudowy o pojemnościach od 119 l do aż 325 l.

Długa świeżość owoców i warzyw to podstawa

Marka opatentowała w swoich chłodziarkach do zabudowy m.in. szuflady BioFresh umożliwiające utrzymanie zdrowych witamin, aromatu i apetycznego wyglądu warzyw i owoców znacznie dłużej niż w tradycyjnych lodówkach do zabudowy podobnych marek. Szuflada może być wykorzystana zgodnie z potrzebami: jako HydroSafe z wysoką wilgotnością powietrza lub jako DrySafe z niską wilgotnością powietrza. Jeśli szukasz wysokiej jakości sprzętu AGD o nowoczesnej stylistyce i solidnym wykonaniu sprawdź urządzenia marki Liebherr.

 

About the Author

Marlena Porowska
Serdecznie witam na moim blogu poświęconym tematyce nieruchomości oraz budownictwu - dommieszkanie.pl Znajdziesz tu wiele inspirujących porad dotyczących budownictwa, wykończenia wnętrz i innych. Zapraszam do lektury!